© Istock/Biletskiy_Evgeniy
© Istock/Biletskiy_Evgeniy

Een reis plannen? Bouw een persoonlijk plan met Maya - uw AI-reisassistent van Live the World

Chatten met Maya

Eiland Zakynthos: Onthulling van de schatten van de Ionische Zee

3 minuten lezen

Reistips voor Zakinthos

Krijg de meest authentieke Natuur en buitenactiviteiten ervaring. Bekijk deze rondleidingen en skip-the-line tickets rond Zakinthos .

Dit verhaal wordt vertaald met behulp van technologie.

Deze tekst is in het Nederlands vertaald uit de oorspronkelijke taal English.

Welkom op het betoverende eiland Zakynthos, waar dromen tot leven komen te midden van adembenemende stranden, turquoise wateren en een gevoel van avontuur in de lucht. Zet je schrap voor een onvergetelijke reis terwijl we in de krochten van dit Griekse paradijs duiken en het iconische scheepswrak, de verborgen stranden en de betoverende wereld van de zeeschildpadden verkennen.

Zakynthos Island
Zakynthos Island
Remondini 2, Zakinthos 291 00, Greece

Paradijs voor strandliefhebbers

Zakynthos staat bekend om zijn prachtige stranden, die elk een uniek stukje paradijs bieden. Onder hen steelt het wereldberoemde Shipwreck Beach, ook bekend als Navagio Beach, de schijnwerpers. Deze iconische strook wit zand en kristalhelder turkoois water wordt omringd door torenhoge kalkstenen kliffen en vormt zo de perfecte setting voor een ansichtkaart. Verken het scheepswrak dat sierlijk op de kust is gestrand en leg het moment vast met een foto die voor altijd de magie van Zakynthos zal weerspiegelen.

© Istock/PiotrSurowiec
© Istock/PiotrSurowiec

Voor wie op zoek is naar verborgen juweeltjes heeft Zakynthos een schat aan afgelegen stranden die wachten om ontdekt te worden. Neem een verfrissende duik in het heldere water van deze verborgen juweeltjes, waar rust heerst en de schoonheid van de natuur je omringt. Laat de rustgevende geluiden van de golven en de zachte streling van de zon je zorgen wegspoelen terwijl je de sereniteit van de verborgen kustparadijzen van Zakynthos omarmt.

Navagio Beach, Zakynthos
Navagio Beach, Zakynthos
VJ8F+GF Elation, Greece

Reis naar de Blauwe Grotten

Bereid je voor om betoverd te worden door de etherische schoonheid van de Blauwe Grotten, een natuurwonder dat een vleugje magie toevoegt aan Zakynthos. Als het zonlicht de onderwatergangen binnendringt, verlicht een betoverende turquoise tint de wanden van de grotten, wat een adembenemend schouwspel oplevert. Terwijl je door deze fascinerende grotten navigeert, bewonder je de kunstzinnigheid van de natuur en dompel je jezelf onder in een wereld van rust en verwondering.

© Istock/Nick Kontostavlakis
© Istock/Nick Kontostavlakis

Ontmoetingen met zeeschildpadden

Zakynthos is niet alleen beroemd om de prachtige stranden, maar ook om de inheemse zeeschildpadden, de onechte karetschildpadden (Caretta caretta). Deze zachtaardige dieren betoveren bezoekers met hun gratie en schoonheid als ze door het heldere water van de Golf van Laganas glijden. Om een glimp op te vangen van deze prachtige dieren in hun natuurlijke habitat, ga je naar de baai van Laganas, waar ze van april tot augustus broeden. Overweeg voor een nog betere ervaring deze vier manieren om zeeschildpadden te zien:

1. Maak een bootexcursie: Ga mee met een boottocht met gids naar de beste locaties waar zeeschildpadden vaak worden gezien. Vaar langs de kust en let goed op deze majestueuze wezens terwijl ze sierlijk zwemmen in het azuurblauwe water.

2. Snorkelavontuur: Duik onder het wateroppervlak en snorkel in het gezelschap van zeeschildpadden. Verken de onderwaterwereld en zie uit de eerste hand de schoonheid van deze prachtige wezens in hun mariene habitat.

3. Bezoek het zeepark: Ga naar het zeepark in Zakynthos, waar zeeschildpadden vaak worden gezien. Leer over hun inspanningen om ze te beschermen, krijg inzicht in hun gedrag en draag bij aan het behoud van deze bedreigde diersoorten.

4. Wees getuige van het uitkomen van de eieren: Hoewel het zelden voorkomt dat je getuige bent van het uitkomen van de eieren van zeeschildpadden, kun je je kansen vergroten door de stranden van het Marine Park te bezoeken. Plaatsen als Kalamaki, Dafni en Gerakas zijn bekende broedplaatsen. Kijk of er WWF-vrijwilligers in de buurt van groepen mensen staan, want die geven aan dat er broedactiviteit is. Met een beetje geluk kun je getuige zijn van het magische schouwspel van babyschildpadjes die hun weg naar zee zoeken.

© Istock/cegli
© Istock/cegli

Topaanbevelingen voor een onvergetelijke ervaring

1. Zakynthos: Schipbreuk, stranden en Blauwe Grotten Tour: Ga op een dagvullend avontuur naar de verborgen stranden van Zakynthos, de magische Blauwe Grotten en het iconische Schipbreukstrand. Duik in het verfrissende water, bewonder de natuurlijke schoonheid en proef de smaken van de authentieke Griekse keuken.

2. Zakynthos: VIP Cruise naar Shipwreck Viewpoint en Blauwe Grotten: Geniet van een VIP cruise-ervaring, bewonder de stad Zakynthos vanaf Bohali Hill, bewonder Shipwreck Beach vanaf zowel het uitkijkpunt als het water en verken de beroemde Blauwe Grotten. Dompel jezelf onder in de turquoise schoonheid en geniet van een traditionele Griekse taverne lunch in Anafonitria.

3. Zakynthos: Marathonisi en Cameo eilanden & Keri grotten tour: Ontdek de natuurlijke wonderen van de Marathonisi en Cameo eilanden, verken de Keri grotten en geniet van de schoonheid van de kustlijn van Zakynthos. Bewonder de unieke rotsformaties, zwem in het uitnodigende water en maak onvergetelijke herinneringen.

© Istock/SHansche
© Istock/SHansche

In de voetsporen van dromen

Als je door Zakynthos trekt, word je ondergedompeld in een droomachtige sfeer. De prachtige stranden van het eiland, de mystiek van het scheepswrak en de fascinerende aanwezigheid van zeeschildpadden zullen een onuitwisbare indruk op je ziel achterlaten. Omarm de magie, geniet van de schoonheid en laat Zakynthos haar geheimen prijsgeven terwijl je begint aan het avontuur van je leven.

Wil je hier een reis plannen? Praat met AI-reisassistent Maya.

De schrijver

Chrisa Lepida

Chrisa Lepida

Mijn naam is Chrisa en ik kom uit Griekenland. Als natuurliefhebber, wintersportverslaafde en Erasmus geobsedeerd, schrijf ik altijd over deze onderwerpen.

Plan een reis met Maya - uw AI-reisassistent

Chatten met Maya

Andere reisverhalen voor u