©  Maria del Carmen Calatrava Moreno

Een reis plannen? Bouw een persoonlijk plan met Maya - uw AI-reisassistent van Live the World

Chatten met Maya

Onthulling van de betoverende oase van het Nezu-heiligdom in Tokio

4 minuten lezen

Reistips voor Bunkyo-stad

Krijg de meest authentieke Kunst en cultuur ervaring. Bekijk deze rondleidingen en skip-the-line tickets rond Bunkyo-stad .

Dit verhaal wordt vertaald met behulp van technologie.

Deze tekst is in het Nederlands vertaald uit de oorspronkelijke taal English.

In het hart van Tokyo's kriskras netwerk van metrolijnen, torenhoge wolkenkrabbers en non-stop verkeersvrije straten ligt een toevluchtsoord dat je meeneemt naar een rijk van rust, geschiedenis en spirituele verwondering. Welkom bij het Nezu-heiligdom, een verborgen juweeltje dat een bewijs is van het rijke culturele erfgoed van Japan en de diepgaande verbinding met het goddelijke. Genesteld in de wijk Bunkyo, vlakbij de charmante wijk Yanaka, lonkt het Nezu-heiligdom met zijn levendige rode torii-poortpad, weelderige tuinen en eeuwenoude tradities. Nieuwsgierig? Volg mij op Instagram en YouTube voor meer avonturen!

Toen ik door de vermiljoenkleurige torii-poorten stapte die mij de weg wijzen, werd ik gehuld in een gevoel van eerbied en ontzag. Het Nezu-heiligdom, met wortels die meer dan duizend jaar teruggaan, draagt het gewicht van geschiedenis en mythologie en biedt mij een kijkje in de oude overtuigingen en verhalen die de Japanse identiteit hebben gevormd. Deze heilige haven is opgedragen aan Susanoo-no-Mikoto, een krachtige godheid van de natuur en stormen, wiens aanwezigheid voelbaar is te midden van de vredige sereniteit die het heiligdom omhult.

Maar het Nezu-heiligdom is meer dan alleen een plaats van aanbidding; het is een levend canvas dat een levendig beeld schetst van het verleden en heden van Japan. Hier kun je door het zorgvuldig onderhouden terrein dwalen en een azaleatuin ontdekken die tijdens het gevierde Azalea-festival uitbarst in een caleidoscoop van kleuren. Elke keer dat ik het Nezu-heiligdom bezoek, verwonder ik me gewoon over de architectonische bedachtzaamheid van de grote zaal, waar je kunt zien hoe het een belichaming is van klassiek Shinto-ontwerp dat binnen de muren een geschiedenis van veerkracht en restauratie herbergt.

© flickr/ Özgür Cam
© flickr/ Özgür Cam

Toch is het Nezu-heiligdom niet alleen gebonden aan zijn geschiedenis; het bruist van leven en energie door zijn festivals, evenementen en de levendige gemeenschap die zich binnen zijn omhelzing verzamelt. Het jaarlijkse Nezu Shrine Festival luidt een golf van activiteit in, terwijl mikoshi (draagbare heiligdommen) door de straten dansen, muziek de lucht vult en de lucht gevuld is met de voelbare geest van feest.

Dit is het jaar dat ik mijn spullen had ingepakt en naar Tokio was verhuisd. Ik heb het geluk dat ik kan gaan en staan waar ik wil, aangezien mijn werk volledig afgelegen is. Maar leven in Tokio is een ander verhaal - het is er een van verwondering, opwinding en verwennerij, maar ook een verhaal waarin het soms lastig is om wat rustige troost te vinden in een stad waar 14 miljoen mensen opeengepakt zitten. Toen ik het Nezu-heiligdom voor het eerst ontdekte, had ik het gevoel dat ik eindelijk de ruimte kreeg om te ademen en een moment te beleven in deze megatropolis. Ik weet zeker dat veel van mijn mede-lokale Tokyoieten hetzelfde voelen als ze langs het Torii-poortpad lopen of de koi zien zwemmen in de vijvers van Nezu.

© Wikimedia/ Wiiii
© Wikimedia/ Wiiii

De architectuur hier is gebouwd met vrede in gedachten. Een van de meest opvallende kenmerken van het Nezu-heiligdom is bijvoorbeeld het torii-poortpad. Het pad is versierd met honderden vermiljoen torii-poorten die een pittoresk tunnelachtig effect creëren. Door deze toriipoorttunnel lopen is een betoverende ervaring, vooral wanneer het zonlicht tussen elke rode poort door filtert. Dan heb je ook de grote zaal (honden) van het heiligdom, waar de klassieke Shinto-architectuur te zien is met een rieten dak en ingewikkeld houtsnijwerk. De omliggende bouwwerken, waaronder de schatkamer en erediensten, vertonen de elegantie en traditionele esthetiek van de Japanse heiligdomarchitectuur.

Het Nezu-heiligdom heeft tenslotte een geschiedenis die meer dan duizend jaar teruggaat en vermoedelijk werd gesticht in de vroege Heian-periode (ongeveer 9e eeuw). Het werd oorspronkelijk op een andere locatie gesticht en werd later in de 17e eeuw naar de huidige locatie verplaatst.

© iStock/ Susann Schuster
© iStock/ Susann Schuster

Als je geluk hebt om hier in de lente te zijn, staat het Nezu-heiligdom bekend om zijn azaleatuin, die na het sakuraseizoen tot leven komt met levendige kleuren. Tijdens het Azalea-festival (Tsutsuji Matsuri), dat in april wordt gehouden, verandert de tuin in een zee van roze en paarse bloesems, die bezoekers van heinde en verre trekt. Dit jaarlijkse evenement is een heerlijke viering van de schoonheid van de natuur en gaat gepaard met verschillende festiviteiten.

In dat opzicht organiseert Nezu Shrine het hele jaar door verschillende festivals en evenementen. Een van de bekendste is het Nezu-heiligdomfestival (Nezu Jinja Reitaisai), dat ook begin april wordt gehouden. Dit festival biedt een grote optocht van draagbare heiligdommen (mikoshi), traditionele uitvoeringen en rituelen. Het is een levendige en feestelijke gelegenheid waarbij bezoekers de levendige geest van een Japans heiligdomfestival kunnen ervaren.

© flickr/ Dennis Amith
© flickr/ Dennis Amith

Of je nu op zoek bent naar troost en reflectie zoals toen ik een pauze probeerde te nemen van het leven in de drukte van Tokio, of je verlangt ernaar getuige te zijn van de adembenemende schoonheid van de bloeiende natuur, of gewoon nieuwsgierig bent om het hart van Tokio's spirituele landschap te verkennen, Nezu Shrine belooft een ervaring die de tijd overstijgt in de buurt van Yanaka. Dus laat je voetstappen door de torii-poorten weergalmen, laat je hart ontroerd worden door de eerbied van eeuwen, en laat de betoverende wereld van het Nezu-heiligdom zich voor je ontvouwen, onthullend als een ongebonden kleed van cultuur, mythologie en spiritualiteit dat uniek en uniek is. diep Japans.

Nezu Shrine
Nezu Shrine
1-chōme-28-9 Nezu, Bunkyo City, Tokyo 113-0031, Japan

Wil je hier een reis plannen? Praat met AI-reisassistent Maya.

De schrijver

Logan Ly

Logan Ly

Ze zeggen: "Het leven is een gedurfd avontuur - of niets", en Logan heeft naar meer dan 88 landen gereisd en op 3 continenten gewoond. Logan's reislust is een onlesbare dorst geweest die zijn nieuwsgierigheid en passies in het leven blijft aanwakkeren.

Plan een reis met Maya - uw AI-reisassistent

Chatten met Maya

Andere reisverhalen voor u